Alfabet słów:

Słowo Diks w polskich piosenkach

Kliknij i wrzuć ten adres na fejsa.

inne słowa w okolicy litery D: doprawić, dzikszy, dźgać, dorobić, dojebać

Kto w Polsce śpiewa o Diks ? To między innymi Miuosh, Paupa,Mata,Hary,Głova,Suchy,Sp. Strona Paroles.pl to jedyny taki słownik polskich tekstów, możesz znaleźć każdy wybrany wers. To coś więcej niż definicja słowa .. To prawdziwa super-encyklopedia zaklęta w wersach. To coś więcej niż mp3, youtube, wikipedia, czy piracka piosenka do ściągnięcia. To skarbnica najlepszej, rozśpiewanej poezji, w której możesz szperać do utraty tchu. Używaj wyszukiwarki, ale pamiętaj że ma coś w sobie z oldschoolowego słownika języka polskiego - wpisuj pojedyncze słowa w liczbie pojedynczej. A jeśli to za trudne, spróbuj wyklikać katalog A-Z. A znajdziesz prawdziwe perły! Powodzenia internetowy wędrowcze, to naprawdę miłe spotkać kogoś kto jeszcze czegoś szuka.

a nikt nie odstąpi miejsca coś jak Roza Park

to jest dla tych, co piją wódę na ławkach

zimą wódę na klatkach, topią nudę w browarkach

to jest dla tych, którzy jak ja lubią pić

Kamelito, Z.T.J., doktor Diks

Barek otwórz dziś, swawoli Kamel potwór alkoholik

Siwy ze mną nakryj stolik, każdy chcę się napierdolić

nazwij to jak chcesz to nazwać, wóda, gouda, halba, flaszka

choć temperatura wzrasta, wciąż pijemy od miasta do miasta

Przy każdym kształcie czuję się jak w teatrze. Życie jak spektakl, ja na te akty patrzę. W samo południe żule już pochlani, zdobią mą ulicę stłuczonymi butelkami. Innym razem cisza, spokój, piękna letnia noc. Dwóch chłopaków robi skok na kiosk. W każdym akcie szkieły. Dlaczego? Nie wnikam. Oglądam przedstawienie w oknie paląc szmika.

[Mata]

Jak w każdym wieżowcu, kamienicy, czy też w bloku. Słychać głosy ludzi, którzy niczym jak w amoku. Uchylone okno, i choć to nie twoja sprawa, docierają informacje, co się dzieje u sąsiada. Rozpoczęta wojna, znowu skurwiel ma wychlane. Przerażona żona płacze, krzyczy wokół zamęt. On wyjdzie nad ranem, pójdzie po kolejną flaszkę, ona tylko głośno szlocha, sprząta zarzyganą klatkę.

[Hary]

Podciągam żaluje, uchylam okno, wdycham tlen, witam się z kolejną nocką, z kolejnym flipem, z kolejną diksą, popijam wódkę, przez co marzenia są blisko. Słyszę głosy, to ta młoda laska. W pubie i fagas, i dupą o kutasa klaska. A na podwórku, tuż przed moim blokiem, jakiś typ wjebał drugiemu kosę.

[Głova]

Wyobraź sobie jedną scenę, brat. Wokół muzyka i otwarte okno na świat. Zanik park, a w nim dziesiątki osób, pośród bloków, mętliku i całego chaosu. Od jasności do zmroku, ta sama egzystencja, obraz życia uchwycony na pętlach. Przerwa, stop, i już gaśnie muzyka. Okno zamykam, pokój wypełnia cisza.

[Suchy]

Otwarte okno, gdzie uciekają dźwięki, a jednocześnie nowe wchodzą, by stare wytępić. Podział dla społecznych wprowadza mały mętlik. Od radości do bólu, jak mam tobie wszystko streścić. Mam tylko osiem wersów, osiem linijek, a okno uchylone jest non stop, nie na chwilę. Nic na siłę, emocji nie okiełznasz, kolejny dramat, który sprawia, że wbijasz na pętlach.


Paroles na Youtube:


Wieści z bloga:


Czytaj całego bloga